Рашкевич Н.В., Колосков В.Ю., Отрош Ю.А. Дослідження надзвичайних ситуацій на полігоні твердих побутових відходів: монографія. Харків: НУЦЗУ, 2022. 240 с.
Садковий В.П. Вогнестійкість залізобетонних та сталевих конструкцій: монографія / В.П. Садковий , В.А. Андронов, О.М. Семків, А.І. Ковальов, Є.О. Рибка, Ю.А. Отрош, М.М. Удянський, В.Ю. Колосков, О.М. Данілін, П.А. Ковальов.
Щербак С.М. Підвищення ефективності гасіння пожеж в житлових будівлях шляхом удосконалення характеристик системи внутришнього водопостачання: монографія / С.М. Щербак, О.А. Петухова, С.А. Горносталь, О.А. Тарасенко.
Exploring the digital landscape: interdisciplinary perspectives. Monograph. Copyright by Academy of Silesia, Katowice, 2024
ROLE OF SCIENCE AND EDUCATION FOR SUSTAINABLE DEVELOPMENT. Edited by Magdalena Wierzbik-Strońska and Iryna Ostopolets. Series of monographs Faculty of Architecture, Civil Engineering and Applied Arts University of Technology, Katowice. Monograph 44. Publishing House of University of Technology, Katowice, 2021
Вавренюк С.А. Cучасна освіта України: державноуправлінський аспект: монографія / С.А. Вавренюк, Л.М. Грень, П.І. Алієва. – Харків: НУЦЗУ, 2021. 238 с.
У монографії розкрито теоретичне забезпечення державного управління освітою України та роль державних органів управління у її функціонуванні та розвитку на сучасному етапі. Аналіз державного управління вищою освітою України, професійно-технічною зокрема, подано через призму перспективного розвитку співпраці України та Євросоюзу в освітній галузі. Удосконалення державного управління реформуванням сучасної освіти України розглянуто з позицій активізації міжнародної мобільності тих, хто навчається, вдосконалення державної системи оцінки якості на основі європейського досвіду, програмно-цільового та індикативного планування розвитку освітньої галузі. З’ясовані особливості інноваційних підходів до державного управління реформуванням сучасної освіти. Окреслено сучасні вектори саморозвитку системи професійно-технічної освіти та напрями державно-управлінського впливу на її елементи. Доведено, що удосконалення системи стимулювання праці науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти у нашій державі сприятиме їх професійному розвитку, самореалізації, самовдосконаленню, підвищенню престижу закладу в якості роботодавця, оптимізації мотиваційної системи. Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає у тому, що основні положення й висновки монографії можуть бути використані фахівцями під час написання підручників і навчальних посібників, створення навчальнометодичної літератури; а також у роботі органів державної влади та у процесі державного управління вищою освітою в Україні.
CONTEMPORARY ISSUES OF DIGITAL ECONOMY AND SOCIETY. Edited by Tetyana Nestorenko and Paweł Mikos. Series of monographs Faculty of Architecture, Civil Engineering and Applied Arts. Katowice School of Technology. Monograph 36. Publishing House of Katowice School of Technology, 2020
Вавренюк С.А. Державне управління реформуванням вищої освіти в Україні: монографія / С.А. Вавренюк. – Харків: НУЦЗУ, 2020. – 285 с.
Монографію присвячено вирішенню актуального для науки державного управління завдання щодо обґрунтування теоретичних засад та розробки практичних рекомендацій з удосконалення державного управління системою вищої освіти в Україні в процесі її реформування. Вивчені проблеми та перспективи розвитку вищої освіти в країнах Європи. Проведено аналіз сучасного стану державного управління підготовки кадрів вищої школи в Україні. Розкриті механізми державного управління реформуванням вищої освіти в Україні. З’ясовані особливості інноваційних підходів до державного управління реформуванням вищої освіти. Охарактеризовані концептуальні засади державного управління реформуванням вищої освіти в Україні. Доведено, що розвиток вищої освіти у нашій державі в більшості опирається на перспективу рівноправної співпраці та взаємної перебудови усіх освітніх систем Європи, зберігаючи своєрідність кожної із них. Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає у тому, що основні положення й висновки монографії можуть використовуватися фахівцями під час написання підручників і навчальних посібників, створення навчально-методичної літератури; в роботі органів державної влади та у процесі державного управління вищою освітою в Україні.
Домбровська С.М. Державне регулювання фізичної культури та спорту в Україні: монографія / С.М. Домбровська, С.А. Вавренюк, В.В. Палюх. – Харків: НУЦЗУ, 2020. – 307 с.
Монографію присвячено вирішенню актуального для науки державного управління завдання щодо обґрунтування теоретичних засад та розробки практичних рекомендацій з удосконалення механізмів державного регулювання фізичною культурою й спортом в Україні. Визначено значимість державного регулювання фізичної культури й спорту для досягнення цілей соціальної політики, що сформульовано в цілій серії програмних документів державного рівня. Обгрунтовано, що економічний блок загальної концепції розвитку галузі дотепер чітко не сформульований, це ускладнює ефективне функціонування кожного з елементів системи. В таких умовах наукове обґрунтування економічних і правових механізмів розвитку державного регулювання фізичної культури й спорту, дослідження класичних праць по теорії державного регулювання розвитку суспільних відносин у цілому й фізичної культури й спорту, зокрема, є надзвичайно актуальним. Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає у тому, що основні положення й висновки монографії можуть використовуватися фахівцями під час написання підручників і навчальних посібників, створення навчально-методичної літератури; в роботі органів державної влади та у процесі державного регулювання фізичною культурою й спортом в Україні.
Садковий В.П. Державне управління виховним процесом в закладах вищої освіти України: монографія / В.П. Садковий, С.М. Домбровська, В.О. Шведун, С.А. Вавренюк. – Харків: НУЦЗУ, 2019. – 352 с.
В монографії розглянуто комплекс методологічних підходів щодо здійснення ефективного державного управління реалізацією виховного процесу у закладах вищої освіти України, через здійснення цільової установки системи виховної роботи - формування гуманістичної спрямованості особистості студента закладу закладу вищої освіти в процесі підготовки до професійної діяльності, яка визначається створенням «суб'єкт-об'єктних» відносин у взаємодії «викладач - студент»; що дозволило розробити систему критеріїв і індикаторів оцінки ефективності виховного процесу на рівні структурно - функціональної організації державного управління; та використання відповідних інструментів державного управління при формуванні напрямів виховної діяльності навчальних закладів. Було визначено сутність і місце механізмів забезпечення виховного процесу в теорії і практиці вищої освіти; проведено діагностику методичних підходів у дослідженні механізмів виховного процесу у закладах вищої освіти; визначено основні аспекти організаційного механізму державного управління формування виховного процесу у закладах вищої освіти України; Теоретичні положення монографії можуть бути впроваджени в діяльність Національного університету цивільного захисту, Інституту державного управління у сфері цивільного захисту і використані в навчально-методичній роботі при вдосконаленні програмно-методичного забезпечення навчального процесу в системі підготовки магістрів та підвищення кваліфікації державних службовців.
Чуб І.А. Моделювання прикладних оптимізаційних задач розміщення об’єктів з метричними характеристиками, що змінюються: монографія / І.А. Чуб, М.В. Новожилова, В.А. Андронов . – Харків: НУЦЗУ, 2017. – 167 с.
В монографії розглянуті математичні моделі та оптимізаційні методи розв'язання задач розміщення неорієнтованих геометричних об'єктів і джерел фізичних полів, у тому числі зі змінюваними метричними характеристиками й просторовою формою, в ізотропних і анізотропних областях та на їхній основі створене алгоритмічне і програмне забезпечення. Запропоновано засоби моделювання геометричних обмежень на параметри розміщення об'єктів зі змінюваними метричними характеристиками й просторовою формою на основі Ф-функцій. Розроблено математичну модель та метод розв’язання задачі розміщення пожежонебезпечних об'єктів з урахуванням рельєфу області. Побудована Ф-функція об'єктів з урахуванням впливу результуючого концентраційного поля, проведено чисельне дослідження при розв’язанні практичних задач.
Побудовано математичну модель багатокритеріальної задачі розподілу обмежених ресурсів проекту як оптимізаційної задачі розміщення геометричних об'єктів зі змінюваними метричними характеристиками й просторовою формою, запропоновано метод її розв'язання, проведено чисельні дослідження. Рекомендується для викладачів, аспірантів та студентів вищих навчальних закладів в галузі знань «Цивільна безпека» та «Інформаційні технології», а також для науково-практичних працівників та фахівців вказаних напрямків.
Пирогов О.В. Фізико-технологічні основи отримання активних елементів газових датчиків: монографія / О.В. Пирогов, І.А. Чуб. – Харків: НУЦЗУ, 2017. – 137 с.
Монографія присвячена дослідженню перспективних газочутливих елементів газових датчиків на основі плівки діоксиду олова. Розглянуті питанням забезпечення відтворення і стабільності електричних властивостей плівок діоксиду олова. Для вирішення цих питань автори розглядають підхід, оснований на розв’язанні прямої матеріалознавчої задачі, що включає дослідження таких плівок, отриманих за допомогою методу нереактивного магнетронного розпилення на постійному струмі. За результатами досліджень закладено фундамент вдосконалення конструктивно-технологічних рішень плівкових газових датчиків, що також знаходить своє застосування при створенні економічних тонкоплівкових сонячних елементів (СЕ) на основі CdS/CdTe. Рекомендується для викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів напрямів «Пожежна безпека», «Цивільний захист», а також для науково-практичних працівників та фахівців зазначених напрямків.
Горносталь С.А. Підвищення ефективності роботи споруд біологічного очищення міських стічних вод: монографія / С.А. Горносталь, О.А. Петухова, Ю.В. Уваров . – Харків: НУЦЗУ, 2015. – 102 с.
В монографії викладено наукові основи підвищення ефективно-сті роботи споруд біологічного очищення міських стічних вод шляхом обґрунтування та розробки методу вибору технологічного режиму роботи аеротенках. Вона призначена для інженерно-технічних працівників, що займаються проектуванням, будівництвом і експлуатацією споруд очистки стічних вод. Монографія рекомендується для викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів напрямів «Цивільний захист», «Екологія».