Основні напрями наукової діяльності науково-педагогічних працівників кафедри:

–   дослідження вогнестійкості будівельних конструкцій;

–   дослідження поведінки будівельних матеріалів під впливом високих температур та способи їх вогнезахисту;

–   дослідження пожежно-технічних властивостей будівельних матеріалів;

–   оцінка рівня пожежної безпеки об'єктів;

–   дослідження проблем протидимного захисту будівель та споруд;

–  дослідження способів проведення випробувань на водовіддачу водопровідних мереж, аналіз можливості і доцільності використання кранів квартирного пожежогасіння для житлових висотних будівель.

Науково-педагогічних працівників кафедри на основі договорів (наприклад, ПНВП "Прометей-Сервіс", ТОВ творче об'єднання "Гімназія", ФОП "Калуженов В.В.", ТОВ НВП "Нафтаенергопром") надають послуги наукового консультування.

Захист дисертаційних досліджень Юрієм ОТРОШЕМ за темою «Технічний стан залізобетонних конструкцій при силових і високотемпературних впливах» на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальністю 05.23.01 – будівельні конструкції, будівлі та споруди.

за спеціальністю 263 – «Цивільна безпека».

Захист дисертаційних досліджень Сергієм ВАВРЕНЮКОМ за темою «Механізми державного управління реформуванням вищої освіти України» на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління.