Авторські свідоцтва та патенти

• Патент на корисну модель «Спосіб малоруйнівного визначення температури втрати фактичної несучої здатності будівельної конструкції експлуатованих будівель та споруд» № 148340. Автори розробки: Отрош Ю.А., Рибка Є.О., Рубан А.В., Петухова О.А., Максимова М.О., Ковальов А.І., Томенко В.І., Словінський В.К., Мележик Р.С. Черненко О.М. Публікація відомостей про видачу патенту: 28.07.2021, бюл. № 30/2021.

Спосіб малоруйнівного визначення температури втрати фактичної несучої здатності будівельної конструкції експлуатованих будівель та споруд, який полягає в тому, що виконують отвір, нарізують в ньому різьбу, вгвинчують в нього гвинт, гвинт виконують з матеріалу, міцнішого, ніж матеріал випробуваної конструкції. Виконують отвір безпосередньо у випробовуваній конструкції експлуатованої будівлі чи споруди, фіксують навантаження від силозадавального пристрою, яке відповідає фактичному навантаженню на будівельну конструкцію, здійснюють нагрівання конструкції, доки не відбудеться зріз різьби, реєструють температуру, при якій відбувається зріз різьби.

• Патент на корисну модель «Спосіб визначення фактичної межі вогнестійкості будівельних конструкцій експлуатованих будівель та споруд» № 146414. Автори розробки: Отрош Ю.А., Рибка Є.О., Ковальов А.І., Васильченко О.В., Рубан А.В., Петухова О.А., Томенко В.І., Словінський В.К. Публікація відомостей про видачу патенту: 17.02.2021, бюл. № 7/2021.

Спосіб визначення фактичної межі вогнестійкості будівельних конструкцій експлуатованих будівель та споруд полягає в тому, що нарізують в отворі різьбу, вгвинчують гвинт, гвинт виконують з матеріалу, міцнішого, ніж випробуваний, фіксують навантаження від силозадавального пристрою, яке відповідає проектному навантаженню на будівельну конструкцію. Після цього здійснюють нагрівання досліджуваної конструкції, доки не відбудеться зріз різьби, реєструють час від початку нагрівання досліджуваної конструкції до зрізу різьби. При цьому виконують отвір безпосередньо у випробовуваній конструкції експлуатованої будівлі чи споруди, задають розрахунковий режим нагрівання будівельної конструкції, який відповідає режиму реальної пожежі в експлуатованій будівлі чи споруді.

• Патент на корисну модель «Спосіб визначення несучої здатності вібронавантаженої будівельної конструкції» № 149253. Автори розробки: Отрош Ю.А., Рибка Є.О., Пономаренко Р.В., Ромін А.В., Максимова М.О., Миргород О.В., Ковальов А.І., Черненко О.М. Публікація відомостей про видачу патенту: 27.10.2021,  бюл. № 43/2021.

• Патент на корисну модель «Спосіб визначення межі вогнестійкості будівельної конструкціЇ» № 138535. Автори розробки: Отрош Ю.А., Ковальов А.І., Данілін О.М., Рудешко І.В., Гаркавий С.Ф., Рибка Є.О., Публікація відомостей про видачу патенту: 25.11.2019, бюл. № 22/2019.

Спосіб визначення межі вогнестійкості будівельної конструкції включає випробовуваний матеріал, у якому виконують отвір, нарізують в ньому різьбу, вгвинчують гвинт, гвинт виконують з матеріалу міцнішого, ніж випробуваний, фіксують навантаження від силозадавального пристрою, яке відповідає проектному навантаженню на будівельну конструкцію, здійснюють нагрівання досліджуваного зразка доки відбудеться зріз різьби. Задають режим нагрівання зразка, який відповідає режиму стандартної пожежі, реєструють час від початку нагрівання досліджуваного зразка до зрізу різьби.

• Патент на корисну модель «Спосіб визначення температури втрати несучої здатності будівельної конструкції» № 132449. Автори розробки: Отрош Ю.А., Ковальов А.І., Островерх О.О., Удянський М.М., Дивень В.І., Рибка Є.О. Публікація відомостей про видачу патенту: 25.02.2019, бюл. № 4/2019.

Спосіб визначення температури втрати несучої здатності будівельної конструкції при тепловому впливі, у якому у випробовуваному матеріалі виконують отвір, нарізують в ньому різьбу, вгвинчують в нього гвинт. Гвинт виконують з матеріалу, міцнішого, ніж випробуваний. Фіксують навантаження від силозадавального пристрою, яке відповідає проектному навантаженню на будівельну конструкцію. Здійснюють нагрівання досліджуваного зразка, доки не відбудеться зріз різьби, та реєструють температуру, при якій відбувається зріз різьби.