Кафедра пожежної і техногенної безпеки об'єктів та технологій
Наукова діяльність
Напрямки наукових досліджень
На кафедрі ведуться наукові дослідження за наступними напрямками:
- вогнезахисні покриття;
- пожежна безпека технологічних процесів;
- пожежна безпека електроустановок;
- ризики пожежного і техногенного походження;
- розробка та впровадження вогнезахисних полімерних композиційних покривів для захисту будівельних конструкцій;
- проблеми охорони праці в підрозділах ДСНС України, зокрема підвищення безпеки виконання робіт за призначенням;
- вогнестійкість будівельних конструкції, математичне моделювання за допомогою спеціальних програмних комплексів у тому числі із застосуванням ANSYS WB TRAINING VERSION, щодо проведення досліджень з вивчення поведінки будівельних конструкцій будівель та споруд при надзвичайних ситуаціях, у тому числі пожежі, а також при ракетних обстрілах та вибухах;
- дослідження проблем пожежної, техногенної та промислової безпеки;
- удосконалення методу оцінки вогнестійкості сталезалізобетонних плит з гофрованим профілем;
- пожежна, техногенна і промислова безпека. Пожежна безпека різноманітних горючих систем, підвищення безпеки в умовах надзвичайних ситуацій;
- дослідження вогнезахисту металевих конструкцій.
Науково-дослідна робота
Науково-педагогічними працівниками кафедри за останні десять років виконано 27 науково-дослідні роботи, серед них 2 – на замовлення Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Кафедрою виконуються госпрозрахункові науково-дослідні роботи на замовлення суб’єктів господарювання за наступною тематикою:
- Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки (ОПН), що проводиться для суб'єктів господарювання, у власності або користуванні яких є об'єкти, де можуть використовуватися або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються небезпечні, а також на всіх суб'єктів господарювання, які мають намір розпочати будівництво потенційно небезпечних об'єктів.
- Розрахунок категорії приміщення, що виконується для всіх виробничих приміщень і складів на стадії розробки проекту та будівництва для визначення їх відповідності протипожежним нормам та правилам.
- Розрахунок категорії зовнішньої установки, що виконується для апаратів та устаткування, які розміщені ззовні будинку на одному технологічному майданчику і пов’язані між собою єдиним технологічним процесом виробництва, транспортування та переробки продукції.
- Розробка планів локалізації і ліквідації аварій та їх наслідків (ПЛЛА) з метою організації реагування на аварії на об’єктах підвищеної небезпеки.
- Обґрунтування ступеня ризику суб’єкта господарювання для визначення періодичності здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки.
- Розрахунок величин техногенних ризиків.
- Підготовка відгуків на ТУ щодо перевірки відповідності чинним нормативним актам та іншим документам з питань пожежної безпеки.
За останні десять років співробітниками кафедри виконано 24 науково-дослідних робіт на замовлення суб’єктів господарювання.
Наукова робота здобувачів вищої освіти
Під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри здійснюється робота наукових товариств курсантів та студентів.
Григоренко Олександр Миколайович - Дослідження ефективності реактивних вогнезахисних засобів
Саєнко Наталія Вячеславівна - Пожежна безпека полімерних композиційних матеріалів
Афанасенко Костянтин Анатолійович - Захист об’єктів критичної інфраструктури технологічного характеру
Липовий Володимир Олександрович - Дослідження техногенних ризиків
Костенко Тетяна Вікторівна - Актуальні проблеми охорони праці
Головченко Сергій Іванович - Електротехніка та безпека електроустановок
Члени наукового товариства кафедри пожежної і техногенної безпеки об’єктів та технологій є активними учасниками Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт, олімпіад та конференцій. Не одноразово ставали призерами цих конкурсів та отримували відзнаки.